do kasy suma: 0,00 zł
FILTROWANIE
Kategorie

Marka Nina Ricci powstała 1932 r. w Paryżu. Dom mody został założony przez Matię Ninę Ricci i jej syna Roberta Ricci. Ubrania, które projektowała, były szyte na miarę, dzięki czemu leżały idealnie. Marka tworzyła ubrania szykowne, eleganckie, kobiece, romantyczne, ale jednocześnie korzystając z prostych krojów.

W 1946 r. za sprawą jej dyrektora generalnego (syna Roberta), marka postanowiła wydać pierwsze perfumy dla kobiet. Zapach Coeur Joie został zamknięty we flakonie w kształcie serca. Flakon zaprojektował Marc Lalique. Zapach należał do pudrowo-kwiatowych. Jednak to drugi zapach marki zdobył większą popularność. W 1948 r. Nina Ricci wypuściła L’Air du Temps. Zapach należał do gatunku ciepłych, kwiatowych z aldehydami. Do dzisiaj uważany jest za klasyk.

Nina Ricci w 1970 r. zmarła. Jej syn postanowił uczcić jej pamięć za pomocą perfum. Marka wprowadziła wtedy nowy zapach o nazwie Nina. Wtedy też powstał pierwszy flakon w kształcie jabłka. Zapach należał do kwiatowo-aldehydowych.

Od tego momentu dom mody dalej tworzy kolejne zapachy i utrzymuje tę tradycję. Wiele perfum tej marki uznawanych jest za klasyki.
Sukces Niny Ricci stoi za jej podejściem do piękna. Najważniejsze było dla niej naturalne piękno. Według niej każda kobieta zasługiwała na to, co najlepsze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl