do kasy suma: 0,00 zł
FILTROWANIE
Kategorie

Marka Lolita Lempicka powstała w 1983 r. Dom mody Lolita Lempicka został założone przez Josiane Maryse Pividal i Josepha Pividal. Lolita Lempicka to także pseudonim Josiane. Nazwa marki pochodzi od imienia bohaterki powieści Vladimira Nabokova „Lolita” oraz nazwiska polskiej malarki Tamary Łempickiej.

W projektach domu mody Lolita Lempicka widoczne było zafascynowanie Francuzki stylem lat 40-tych, światem baśni i magii. Oprócz romantycznych kreacji, w późniejszym czasie marka zaczęła projektować damskie garnitury. Sława marki sprawiła, że powstawały nowe butiki na całym świecie, m. in. W Japonii.

W 1995 r. Lolita Lempicka postanowiła stworzyć pierwsze perfumy. W 1997 r. na rynku ukazały się pierwsze zapachy sygnowane jej pseudonimem artystycznym. Nazywały się Lolita Lempicka i należały do kategorii gourmand. Zamknięte były w zielonym flakonie w kształcie jabłka ozdobionego złotymi elementami. W tym samym czasie, gdy nastąpiła premiera zapachu Lolity Lempickiej, marka Thierry Mugler wprowadziła na rynek bardzo popularny, słodki zapach o nazwie Angel. Dzięki temu jabłko znacznie zwiększyło swoją popularność. Kompozycja doczekała się kilku odsłon zapachowych, a jej nuty pojawiły się w kolejnych wariantach perfum damskich.

W 2000 r. marka wydała również zapach męski o nazwie Lolita Lempicka Au Masculine. Oprócz perfum męskich, Lolita wypuściła także kolekcję młodzieżową.
Perfumy Lolita Lempicka zamknięte są w bardzo charakterystycznych flakonach, które posiadają oryginalne zdobienia. Ich zapach kojarzy się ze światem baśni i magii. Są zmysłowe, tajemnicze, uwodzicielskie i zaskakujące. Budzą pożądanie. To idealna propozycja dla osób znudzonych klasycznymi zapachami.
Obecnie marka Lolita Lempicka znacznie częściej kojarzona jest z perfumami niż modą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl