do kasy suma: 0,00 zł
FILTROWANIE
Kategorie

Marka Clinique znana jest przede wszystkim z przetestowanych alergologicznie i 100% bezzapachowych kosmetyków do pielęgnacji skóry i makijażu. W swojej ofercie posiada produkty staranie dopasowane dla potrzeb wymagających klientów. W 1968 roku markę założyła nowojorska firma Estée Lauder. Stworzenie Clinique zaczęło się od artykułu Carol Philips, redaktor amerykańskiego Vogue. Miała ona napisać tekst o sposobie, w jaki ludzie powinni dbać o swoją cerę.

Ekspertem w artykule był wybitny nowojorski dermatolog dr Norman Orentreich. Przy współpracy redaktor i doktora powstał tekst zatytułowany: „Czy można stworzyć wspaniałą cerę? Odpowiada dermatolog”. Artykuł okazał się szokującym. Przedstawiona w nim idea głosiła, że kobiety mogą wpływać na poprawę cery poprzez odpowiednią jej pielęgnację. Tym samym zaprzeczył panującemu powszechnie przekonaniu, że z jaką cerą się urodziłeś/urodziłaś, taką masz cerę przez całe życie. Dermatolog przedstawił w tekście, jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja oraz jakie korzyści dajemy skórze poprzez jej oczyszczanie, złuszczanie i nawilżanie, przy jednoczesnej ochronie przed słońcem. Te trzy etapy pielęgnacji skóry stały się podstawą dla flagowego Systemu 3 Kroków, który obecnie jest znany na całym świecie. Opiera się on na trzech etapach pielęgnacji, dostosowanych do czterech typów skóry: bardzo suchej, suchej, mieszanej w kierunku suchej, mieszanej w kierunku tłustej oraz tłustej. Pierwszy krok to oczyszczanie mydłem w płynie lub kostce, następnie złuszczanie płynem złuszczającym, który sprawia, że skóra jest gładka i świeża. Końcowy etap to nawilżenie za pomocą emulsji lub żelu o beztłuszczowej formule.

Artykuł ten zaciekawił już ugruntowaną na rynku firmę Estée Lauder, która w 1968 roku stworzyła markę Clinique. Obecnie Marka Clinique to nie tylko produkty do pielęgnacji, ale również kosmetyki do makijażu oraz perfumy. Odkryj sekret idealnej skóry z produktami Clinique.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl